Aktualności

Festiwal poprzeczek

• autor: krotek93, 2014-03-15 12:13

Szynaka Motor Lubawa 1:1Tur Bielsk Podlaski (1:1)

W meczu 21. kolejki rozgrywek III ligi Motor Lubawa zremisował z Turem Bielsk Podlaski 1:1. Bramkę dla lubawian zdobył Piotr Remiszewski.

Bardzo silny wiatr towarzyszył zawodnikom i widowni zgromadzonej na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie. Pierwszą godną odnotowania akcję w tym meczu stworzyli gospodarze. W 4 minucie strzał w na bramkę Tura oddał Piotr Remiszewski, ale zrobił to zbyt lekko by zagrozić rywalom. Przez pierwszy kwadrans gra toczyła się na połowie Motoru. W 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale jednego z zawodników gości, poprzeczka uratowała Dawida Kręta. Motorowcy odpowiedzieli po trzech minutach, ale znakomitego podania Michała Maja nie wykorzystuje w dogodnej sytuacji Karol Narojczyk. Lubawianie przejęli inicjatywę. Rajdem na bramkę Tura popisuje się Łukasz Świgoń, przerzuca piłkę nad wychodzącym bramkarzem, ta zmierza do siatki, ale z lini bramkowej wybija ją jeden z obrońców rywali. W 38 minucie Tur Bielsk Podlaski obejmuje prowadzenie. Z rzutu wolnego bramkę zdobywa Mateusz Jakubowski. W 43 minucie mamy remis. W kuriozalnych okolicznościach, odbitą od obrońcy gości i zmierzającą w strone bramki piłkę dopada Piotr Remiszewski, umieszczając ją w siatce. Do przerwy mamy remis 1:1.

Drugą połowę od niecelnego strzału rozpoczęli przyjezdni. Następnie przewagę miał Motor. Szczęścia szukali Remiszewski i Świgoń, ale obaj strzelali nad bramką. W 67 minucie rzut rożny dla Motoru, strzał oddaje Adrian Mederski, ale drugi raz w tym meczu piłkę z lini wybijają defensorzy Tura. W 81 minucie groźnie zaatakowali goście, ale bardzo dobrą obroną popisał się Kręt. W 84 minucie kolejnej stuprocentowej sytuacji nie wykorzystują gospodarze. Dośrodkowanie Motoru z trudem paruje bramkarz Tura, wprost pod nogi Kleina, który zamiast wpakować piłkę do pustej bramki trafia w poprzeczkę. W 90 minucie w niezrozumiałych okolicznościach sędzia dyktuje rzut karny dla gości. Do piłki podchodzi strzelec pierwszego gola - Jakubowski, ale trafia w poprzeczkę. Wynik pozostaje bez zmian, drużyny dzielą się punktami.

Skład Motoru:

Kręt - Józefowicz, Ksiuk, Kolcz, Brodziński, Maj (82' Klein), Mederski, Remiszewski (82' Rzeźnikiewicz), Narojczyk (66' Nowiński) Świgoń (72' Jabłonowski), Śnieżawski