Podsumowanie przygotowań Motoru

• autor: krotek93, 2014-03-05 18:21

W najbliższy weekend Szynaka Motor Lubawa zainauguruje rundę wiosenną rozgrywek III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Poniżej przygotowaliśmy krótkie podsumowanie okresu przygotowawczego podopiecznych Marka Czachorowskiego.

Przygotowania do rundy wiosennej "Motorowcy" rozpoczęli 13 stycznia. Zawodnicy trenowali 5 razy w tygodniu , dodatkowo rozgrywając mecz kontrolny. Od 3. lutego lubawianie brali udział w obozie dochodzeniowym. W tym czasie piłkarze trenowali dwa razy dziennie, a zajęcia odbywały się w hali, siłowni , terenie oraz na otwartym boisku.

W trakcie przygotowań Motor rozegrał 9 sparingów, notując przy tym: sześć zwycięstw (Radomniak Radomno, Naprzód Jabłonowo, Rolko Konojady, Kormoran Zwierzewo, Orzeł Unin, Sokół Ostróda), jeden remis (Olimpia Olsztynek) i dwie porażki (Drwęca NML, Elana Toruń). Bilans bramek był także korzystny: 27 goli strzelonych, a 14 straconych. Najlepszą skuteczność w meczach kontrolnych prezentowali Łukasz Świgoń i Marek Śnieżawski, którzy zaliczyli kolejno 9 i 6 trafień.

Efekty ciężkiej pracy zimą poznamy dopiero na koniec sezonu. Czy trener dobrze przygotował zespół do rozgrywek? Wstępną odpowiedź uzyskamy po pierwszym meczu o punkty, który czeka lubawian już w najbliższą sobotę w Łomży. Motorowcom życzymy powodzenia w wiosennym trzecioligowym boju.